Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


DŘEVĚNÉ PODLAHY - parkety, prkna, renovace

Dřevo je přírodní materiál a podlahy z něho dodají krásu a eleganci interiérům klasickým i moderním. Dřevěné podlahy jsou nadčasové a setkáte se s nimi nejen v domácnostech, ale i v restauracích, reprezentativních prostorech i tělocvičnách.

dřevěné parkety dřevěné podlahy

Dřevo je tradičním materiálem používaným na podlahy už několik staletí, přičemž podlaha přecházela z generace na generaci společně s domem.

Z tohoto faktu vycházejí 100% ORIGINÁLNÍ dřevěné podlahy z RUČNĚ OPRACOVANÝCH prken, která jsou hrubě/jemně kartáčovaná, ručně hoblovaná, katrovaná a doplněna nahodilými falešnými V-spárami a truhlářskými MOTÝLKY tak, aby působila dojmem léty zestárlé podlahy, po níž chodily už generace před námi.

dřevěné podlahy postaršené

dřevěné podlahy postaršené

Další specialitou jsou VELKOFORMÁTOVÉ dubové podlahy.

Německý výrobce HOCO nabízí velkoformátová vrstvená prkna DUB Natur/Rustik jemně kartáčovaná s mikrofází po všech 4 stranách povrchově upravená přírodním olejem v tloušťce 15mm , šířce 270 / 290 / 320mm a délce 2,2 až 5 metrů...

Ze 3 vrstev STEJNÉ DŘEVINY se skládají i podlahy rakouské zn. BERGLAND, které se vyrábějí ve vzoru PARKET i PRKEN. Díky vrstvám ze stejného typu dřeviny jsou podlahy vysoce stabilní a s výjimkou buku VHODNÉ pro pokládku na teplovodní i elektrické podlahové topení.

Ke každé podlaze BERGLAND nabízí výrobce i soklové lišty z příslušné dřeviny.

MASIVNÍ prkenné podlahy vyrábí také německý výrobce BERTHOLD, jehož podlahy si můžete prohlédnout zde - katalog podlah / ceník . Podlahy vyrábí buď bez povrchové úpravy nebo ošetřené přírodním olejem. Na objednání Vám dřevěnou podlahu vyrobí s povrchovou úpravou "Atelier", což je hladký nebo kartáčovaný povrch s olejovoskem v BAREVNÉM DEKORU.

Ve stejné povrchové úpravě jakou má podlaha nabízí BERTHOLD i soklové lišty.

Dřevo je přírodní materiál a vyžaduje péči. Finální povrchová úprava lakem, olejem nebo voskem dřevěnou podlahu nejen chrání, ale také zvyšuje její estetičnost. Pro údržbu je ale velmi důležité používat čistící a udržovací prostředky podle typu povrchové úpravy !!

Pro dřevěnou podlahu je velice důležité udržovat v místnostech teplotu 18-22°C a vlhkost vzduchu 40-60%.

prkno dub natur parkety dub rustik
prkno DUB natur ( II.třída vzhledu ) parkety DUB rustik ( III.třída vzhledu )

V případě dřevěné masivní podlahy je také nutné počítat s různou barevností dřeva. Pro vaši podlahu byly pokáceny stromy z různých lokalit a různého stáří a přířezy z jednotlivých částí kmenů byly promíchány a položeny u vás na podlahu. Navíc s přibývajícím časem dochází k barevným změnám dřeva a každá dřevina má jiné sklony ke změnám odstínu a to dokonce i v různých částech kmene!

podlaha z merbau podlaha z jasanu

O tom jak dřevěná podlaha umí dodat prostoru neopakovatelné kouzlo se můžete přesvědčit ve FOTOGALERII .


Výhodou dřevěné podlahy je možnost renovace

Dřevěná podlaha je nejen příjemná na dotyk (v porovnání s lamináty je dřevo měkké a teplé - tepelně izolační schopnost dřeva je v porovnání s betonem 15-tinásobná), ale její nezanedbatelnou výhodou je i možnost renovace v případě poškození. Renovace zahrnuje broušení, vytmelení spár a lakování příp. olejování. Díky možnosti renovace je podlaha z masivního dřeva podlahou "na věčné časy". Není výjimkou renovace parket starých i 250 let..

dubové parkety před renovací dubové parkety po renovaci
dubové parkety - stav PŘED RENOVACÍ dubové parkety - stav PO RENOVACI

O tom, že většinu poškozených dřevěných podlah není důvod nahrazovat novými, ale lze je zrenovovat a že kvalitně provedená renovace dokáže proměnit původní nevzhlednou podlahu v krásný šperk, který ozdobí Váš byt nebo dům, se můžete přesvědčit ve FOTOGALERII .


Používáme kvalitní chemii určenou speciálně pro dřevěné podlahy

Na rozdíl od plovoucích podlah, jak laminátových tak dřevěných, se masivní dřevěná podlaha lepí celoplošně k podkladu. Poté se zbrousí, vytmelí a povrchově upraví buď lakem nebo olejem ( olejovoskem ).

VÝHODY NEVÝHODY
LAK zvýšení odolnosti povrchu
proti poškrábání

menší náročnost na údržbu
nemožnost lokální opravy = nutná renovace
celé plochy ( obroušení a nanesení nové vrstvy laku )
OLEJ jemný měkký povrch

zvýraznění přírodního vzhledu a
kresby zejména u exot.dřeva

možnost provedení lokální
opravy
náročnější údržba = přeolejování nutné minimálně po
2 letech

riziko skvrn po rozlitých tekutinách

Naše firma pracuje s kompletní technologií ( stěrky, tmely, laky, údržba ) špičkové německé firmy UZIN/Pallmann. Zákazníkům nabízíme laky jak pro běžné zatížení (byty) tak pro komerční místnosti (restaurace, banky, tělocvičny). V případě laků a olejů a údržby podlah pracujeme také se švédskými výrobky zn. SYNTEKO. Pro renovace nevyhovujících podkladů používáme produkty zn. Basf - PCI - bližší informace ZDE .

čistící prostředky Synteko


eBRÁNA webarchitect