Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


BYTOVÉ a ZÁTĚŽOVÉ koberce - V METRÁŽI

luxusní koberce luxusní koberce

Na co myslet před nákupem nového koberce ?

Pro ty, kteří si chtějí koberec položit sami, máme následující upozornění:

1. SPRÁVNÉ ROZMĚŘENÍ

- měřte vždy NEJDELŠÍ část místnosti a nezapomeňte i na výklenky a zárubně ( koberec bude položený až pod dveřním křídlem !! )

- délku a šířku místnosti změřte na několika místech z důvodu nerovných zdí

- na délku požadovaného řezu připočítejte rezervu min. 5 cm

měření délky kupovaného koberce

Lepší je zakoupit velký celoplošný koberec a zbytky využít pro rohožky nebo pro soklové lištování, než se snažit ušetřit a poskládat koberec z několika kousků....

2. POKLÁDKA

- volná pokládka s pouhým použitím oboustranné lepicí pásky je sice nejjednodušší, ale přesto doporučujeme celoplošné lepení ( fixaci ), která brání vzniku boulí a zvlnění koberce

- u kusových koberců ( jedná se jak o kusové koberce přímo vyrobené továrnou, tak kusové koberce uříznuté z rolové metráže s následným upravením rozměru a celoobvodovým obšitím ) hrozí riziko jejich klouzání po hladkém podkladu. Z důvodu zabránění případnému úrazu proto doporučujeme kusové koberce fixovat protiskluzovou podložkou.

- v případě nutného napojování koberců je třeba dbát na to, aby vlas na všech kobercích šel jedním směrem a koberce byly ze stejné výrobní šarže = NELZE NASTAVOVAT šířku délkou nebo kombinovat řezy z různých šířek ( hrozí reálné riziko rozdílů v barevnosti napojovaných koberců )
Shodná šarže koberců není podmínkou POUZE V PŘÍPADĚ, že se jedná o spoj mezi 2 místnostmi, který je opticky oddělen přechodovou lištou nebo prahem.

BYTOVÉ koberce

jedná se o koberce VŠÍVANÉ a to SMYČKOVÉ ( nižší/vyšší ) nebo S ŘEZANÝM VLASEM

katalog + ceník

bytový koberec XANADU barva 303 bytový koberec INVERNESS barva 610

podkladem je polypropylenová juta v mřížce nebo filc ( použití podkladového filce změkčuje koberec a zajišťuje vyšší zvukovou a tepelnou izolaci, je proto velmi vhodný pro koberce do dětských pokojů )

koberec Expo koberce

koberce jsou vyráběny z materiálů přírodních ( vlna ) a syntetických ( PA polyamid, PP polypropylen )

i do bytů ( např. do předsíní ) lze použít koberce objektové ( tzv. zátěžové ) a v případě bytů, v nichž jsou chováni psi jsou velmi vhodné zátěžové koberce s nízkým střiženým vlasem ( do smyčkových koberců se psům mohou chytat drápy )

koberce se fixují k podkladu speciálním lepidlem ( systém „suchého zipu“ ) a standardně se pokládají po celé ploše místnosti s olištováním

metrážový koberec lze položit také jako kusový, tj. pouze na část podlahy a pro zabránění třepení řezných stran je možné tyto obšít

ZÁTĚŽOVÉ koberce

zátěžové koberce jsou proti bytovým hustší a nižší a proto snesou větší zátěž

přednostně jsou určeny do KOMERČNÍCH PROSTORŮ

jedná se o koberce VŠÍVANÉ nebo VPICHOVANÉ

katalog + ceník

podkladem je buď latex nebo guma, filc se jako podklad u objektových koberců nepoužívá

zátěžový koberec zátěžové koberce

ARMSTRONG - koberce vpichované VODIVÉ + ANTISTATICKÉ

- svým zařazením v zátěžové třídě 23/33 jsou přednostně určeny pro komerční prostory ( jedná se o VELMI TVRDÉ koberce, které na první pohled vypadají jako plstěné )

- vyrábějí se v tloušťce 3,5 - 7,5 mm a to buď v rolích š.2 m nebo ve čtvercích 50 x 50 cm ( kolekce Strong Modul 961/966 )

přehled dekorů

vpichovaný koberec ARMSTRONG kolekce Strong 951 dekor 191

vpichovaný koberec ARMSTRONG kolekce Strong 951 dekor 132


eBRÁNA webarchitect