Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


podlahy DŘEVĚNÉ LAKOVANÉ

TYP ČISTÍCÍHO/ÚDRŽBOVÉHO PROSTŘEDKU VŽDY KONZULTUJTE SE SVÝM DODAVATELEM PODLAHY !!!

Oleje a laky používané pro povrchové úpravy dřevěných podlah se liší svým složením a proto každé řadě olejů a laků je již výrobcem určen příslušný čistící a údržbový prostředek. My používáme pro povrchovou úpravu podlah laky švédské zn. Synteko a německé zn. Pallmann ( UFLOOR Systems ) a proto zde uvádíme návody na údržbu jejich přípravky.

Dřevěné podlahy HOCO, BERTHOLD i TimberTop jsou již přímo od výrobců povrchově ošetřeny laky a oleji od dánské firmy WOCA ( katalog / ceník / návody - českou verzi vybrat přes "Products").


ČERSTVĚ NALAKOVANÁ PODLAHA BY SE NEMĚLA PO DOBU MINIMÁLNĚ PRVNÍHO TÝDNE ČISTIT VODOU A TO Z DŮVODU SPRÁVNÉHO VYZRÁNÍ LAKU !!!

Teprve po dosažení konečného vytvrzení laku, které je vždy závislé na druhu použitého parketového laku, můžeme začít s první a tzv. běžnou pravidelnou údržbou.

Lakovanou podlahu vytíráme mopem, zametáme smetákem nebo vysáváme vysavačem. Nepatrné šlápoty a přilnuté nečistoty odstraníme dobře vyždímaným hadrem. Silné znečištění, jakými jsou např. šmouhy po podrážkách nebo mastné skvrny, odstraníme podle stupně znečištění speciálním čističem. V žádném případě nepoužíváme drátěnky nebo jiné agresivní čistící prostředky, ani utěrky či hadry, které obsahují mikrovlákna !

čištění a údržba podlah - laky zn. Synteko

BĚŽNÉ ČIŠTĚNÍ:
vysávání vysavačem, zametání nebo vytírání důkladně vyždímaným bavlněným hadrem/mopem namočeným v roztoku přípravku Synteko SUPER CLEAN ( poměr 1:50 s vodou ) , který po nanesení v tenké vrstvě vytváří hedvábně lesklý, nelepivý, neklouzavý, antistatický ochranný film, který je rozpustný a obnovitelný při následném mytí podlahy. Používání přípravku SUPER CLEAN zvyšuje odolnost povrchu vůči opotřebení.
NIKDY nepoužívejte přípravek MÉNĚ ŘEDĚNÝ nebo dokonce NEŘEDĚNÝ !!!

SILNÉ ZNEČIŠTĚNÍ, ODSTRANĚNÍ SKVRN:
v tomto případě použijte silný hloubkový čistič Synteko REMOVER ( poměr 1:100 s vodou ) a následně podlahu ještě jednou setřete roztokem vody a běžného čističe SUPER CLEAN

INTENZIVNÍ ÚDRŽBA ( ošetření ), OBNOVA VZHLEDU:
pro občasnou velkou údržbu vzhledu lakovaných podlah ( zejména těch, které jsou vystaveny velké zátěži ) je určen přípravek Synteko NEWSHINE. Nejprve podlahu důkladně vyčistěte setřením roztokem hloubkového čističe REMOVER, nechte ji důkladně uschnout a následně po celé ploše podlahy naneste neředěný přípravek NEWSHINE, který nechte uschnout. Může být nanášen i vícekrát za sebou.

čištění a údržba podlah - laky zn. PALLMANN

PRVNÍ ÚDRŽBA ( ošetření )
Pro prvotní ošetření nově nalakované podlahy je určen přípravek Pallman FINISH CARE.
Podlahu zameťte nebo vyluxujte. Nádobu s výrobkem Pallman Finish Care nechte před upotřebením aklimatizovat na teplotu místnosti a dobře protřepejte. Na podlahu naneste např. vytíracím mopem rovnoměrně tenkou vrstvu NEŘEDĚNÉHO ošetřovacího prostředku( spotřeba cca 7 - 10 ml/m2 v neředěném stavu, tj. 1 litr na cca 75 - 100 m2 ) . Nanášejte ho po podlaze v jednom směru (nejlépe po směru pokládky parket). Není nutné přeleštění ! Po zaschnutí (cca. 1 hod.) může být ošetřená plocha okamžitě zatížena.
První ošetření JE NUTNÉ OPAKOVAT vždy po provedeném základním čištění výrobkem CLEAN STRONG.

BĚŽNÉ ČIŠTĚNÍ
vysávání vysavačem, zametání nebo vytírání důkladně vyždímaným bavlněným hadrem/mopem namočeným v roztoku přípravku Pallmann CLEAN (spotřeba 100-200ml / 10 litrů vody )

INTENZIVNÍ ÚDRŽBA ( ošetření )
Pravidelná údržba lakované podlahy se provádí roztokem ŘEDĚNÉHO přípravku Pallmann FINISH CARE ( cca 100 – 250 ml zředit s 10 litry čisté vody ), který po zametení nebo vysátí nečistot vysavačem podlahy naneste v tenké vrstvě buď jemným hadrem nebo vytíracím mopem po celé její ploše a nechte důkladně uschnout.

( pro intenzivní ošetření podlahy je určena i emulze Pallmann POLISH, která na nalakované podlaze vytváří dlouhodobý ochranný film a tím zabraňuje stopám po chůzi a šmouhám po podpatcích, nanáší se NEŘEDĚNÁ v množství cca 30ml/m2 = 1 balení na 30-50m2 a následně se strojově rozleští )

ODSTRANĚNÍ SKVRN
Pro odstranění mastných a vápenných skvrn, stop po podrážkách a dalších ve vodě nerozpustných nečistot použijte přípravek na bázi alkoholu Pallmann CLEAN REMOVER, který naneste na hadřík a potřete jím skvrnu. NENECHÁVEJTE PŮSOBIT !! Uvolněné nečistoty setřete a místo několikrát přetřete čistou vodou.

SILNÉ ZNEČIŠTĚNÍ
Při pravidelné údržbě přípravkem FINISH CARE se na povrchu laku vytváří vrstvička v podobě tenkého filmu, který chrání parketový lak. Postupem času se však tyto vrstvičky opakovaným ošetřováním podlahy navrstvují, film zesiluje a může způsobit nežádoucí lesk podlahy nebo se na podlaze mohou objevit "vychozené cestičky". Pro dokonalé odstranění těchto vrstviček a dalšího silného znečištění je určena intenzivní čistící emulze Pallmann CLEAN STRONG. Roztok této emulze ( 20-100ml / 10 litrů vody ) rovnoměrně naneste na podlahu mopem nebo dobře vyždímaným hadrem, nechte 2-3 minuty působit a následně za vlhka kartáčem důkladně odkartáčujte. Uvolněné nečistoty ihned setřete a nakonec plochu 2x vytřete čistou vodou.
Po důkladném očištění podlahy ZNOVU PROVEĎTE VÝŠE UVEDENÉ PRVNÍ OŠETŘENÍ PŘÍPRAVKEM FINISH CARE pro vytvoření nového ochranného filmu !!

čistící zóny

V zájmu ochrany podlahy před poškrábáním pískem a kamínky je nezbytně nutné zajistit instalace čistících zón a rohožek. Je také nezbytné zajistit ochranné podložky pod kolečkové židle, filcové podložky pod židle, stoly, sedací soupravy a nábytek, se kterým se často manipuluje.

Podlahu nelze uchránit před nevhodnou obuví, jako jsou např. jehlové podpatky, po kterých mohou v podlaze zůstávat malé důlky.


eBRÁNA webarchitect