Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


podlahy DŘEVĚNÉ OLEJOVANÉ

TYP ČISTÍCÍHO/ÚDRŽBOVÉHO PROSTŘEDKU VŽDY KONZULTUJTE SE SVÝM DODAVATELEM PODLAHY !!!

Oleje a laky používané pro povrchové úpravy dřevěných podlah se liší svým složením a proto každé řadě olejů a laků je již výrobcem určen příslušný čistící a údržbový prostředek. My používáme pro povrchovou úpravu podlah oleje švédské zn. Synteko a proto zde uvádíme návod na údržbu jejími přípravky.

Dřevěné podlahy HOCO, BERTHOLD i TimberTop jsou již přímo od výrobců povrchově ošetřeny laky a oleji od dánské firmy WOCA ( katalog / ceník / přehled přípravků pro údržbu olej.podlah / návod na údržbu / Woca mýdlo / Woca mýdlo s olejem / Woca pečující olej / Woca pečující pasta / videonávody - českou verzi vybrat přes "Products" / ).


PRVNÍ TÝDEN PO NAOLEJOVÁNÍ PODLAHU NEUMÝVEJTE ANI ČISTOU VODOU A ZAMEZTE JEJÍMU ZNEČIŠTĚNÍ !!!


běžná údržba naolejovaných podlah

v případě podlah ošetřených oleji zn.Synteko NATURAL:

SUCHÉ ČIŠTĚNÍ:
vytírání bavlněným hadrem nebo vysávání vysavačem

MOKRÉ ČIŠTĚNÍ:
vytírání důkladně vyždímaným bavlněným hadrem namočeným v roztoku mýdla Synteko SOAP ( poměr 1:20 s vlažnou až teplou vodou - více informací viz níže uvedený technický list )

intenzivní ošetření naolejovaných podlah

v případě podlah ošetřených oleji zn.Synteko NATURAL:

1.

UMYJTE podlahu důkladně vyždímaným bavlněným hadrem namočeným v roztoku přípravku Synteko REMOVER a vody ( normální znečištění = 0,5 až 1 díl : 100 dílům vody, silné znečištění = 2 až 3 díly : 100 dílům vody - více informací viz níže uvedený technický list ), který velmi účinně odstraňuje nečistoty, skvrny, staré nátěry a leštěnky.

2.

VYTŘETE umytou podlahu suchým hadrem a nechte vyschnout.

3.

APLIKUJTE na podlahu OLEJ Synteko RE-COVER určený pro pravidelnou údržbu podlah. Nanáší se pomocí bavlněného hadru, upevněného na PAD kotouči leštičky v množství cca 1 dl/20 m2 (nový nenasycený hadr vstřebá větší díl podlahového oleje z prvně použitého 1 dl - více informací viz níže uvedený technický list ). Na velmi zatížená místa podlahy je nezbytné aplikovat větší množství oleje Synteko RE-COVER, čímž se odstaní znatelné stopy opotřebení a zašedlý povrch.

4.

LEŠTĚTE čistým, suchým, bavlněným hadrem, upevněným na PAD kotouči leštičky. Podlaha může být po 2-4 hodinách opět používána.

Intervaly dopouštění oleje ( přeolejovávání ) jsou individuální a jsou závislé na stupni zatížení podlahy.

čistící zóny

V zájmu ochrany podlahy před poškrábáním pískem a kamínky je nezbytně nutné zajistit instalace čistících zón a rohožek. Je také nezbytné zajistit ochranné podložky pod kolečkové židle, filcové podložky pod židle, stoly, sedací soupravy a nábytek, se kterým se často manipuluje.

Podlahu nelze uchránit před nevhodnou obuví, jako jsou např. jehlové podpatky, po kterých mohou v podlaze zůstávat malé důlky.


eBRÁNA webarchitect