Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


podlahy z PŘÍRODNÍHO LINOLEA

V případě podlah z přírodního linolea je vhodnější prach a nečistotu odstraňovat nasucho ( vysáváním, stíráním nasucho prachovým mopem ) a jen v případě potřeby podlahu po suchém očištění přetřete vlhkým hadrem.

Pro údržbu používejte POUZE VÝROBKY URČENÉ VÝROBCEM ( na mýdlové bázi, nikoliv saponáty ) !!

Forbo

- např. Marmoleum

- PŮVODNÍ povrchová úprava TOPSHIELD ( = obdoba voskových úprav LPX ) se skládala ze 2 vrstev ( 1.vrstva "základní nátěr" vytvrzená UV zářením a 2.vrstva "povrchový nátěr" odpuzující špínu a chránící vůči poškrábání )

- pro běžné mytí se používá roztok mýdlového čističe MONEL

- pro renovaci povrchu a zakrytí DROBNÝCH škrábanců BYL určen polymerový přípravek TopFINISH a pro ošetření HLUBŠÍCH škrábanců a většího poškození povrchu SE POUŽÍVAL přípravek TopREMOVER

viz návod na údržbu podlah Forbo

V souvislosti se zahájením výroby linoleí s NOVOU povrchovou úpravou TOPSHIELD 2, která renovaci nevyžaduje ( složení 1. i 2. vrstvy bylo vylepšeno a 2."povrchová" vrstva je také vytvrzována UV zářením pro ještě vyšší odolnost ), byla UKONČENA VÝROBA ošetřujících přípravků TopFinish a TopRemover.
Pro údržbu původní povrchové úpravy TOPSHIELD můžete použít přípravky německé zn. RZ / ceník a to čistící přípravek RZ 250 ( náhrada za TopRemover ) a ochranné emulze RZ 260-LESK nebo RZ 261-HEDVÁBNÝ LESK ( náhrada za TopFinish ).

TOPSHIELD 2 - péče a údržba / CLEANER pro běžné mytí / POLISH pro renovaci

Armstrong

- např. Marmorette

- povrchová úprava LPX ( vosk ) nebo PUR ( polyurethan )

- péče a údržba pomocí prostředků zn. Dr.Schutz dle typu povrchové úpravy

Tarkett

- např. Veneto xf

- povrchová úprava XF ( = obdoba polyurethanu )

- péče a údržba pomocí prostředků zn. Dr.Schutz


eBRÁNA webarchitect