Je nutné si stáhnout novou verzi flash přehrávače!


venkovní terasy - WPC (wood plastic composite)

Venkovní terasy z kompozitního materiálu WPC NEVYŽADUJÍ POVRCHOVOU ÚDRŽBU. Není třeba je každoročně ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo olejovat jako v případě teras z masivního dřeva.

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA POVRCHU

WPC terasová prkna vyžadují minimální údržbu, většinou spojenou pouze s odstraněním nečistot. Obvykle se doporučuje jednou ročně (na jaře) podlahu omýt běžnou mýdlovou nebo saponátovou vodou. Prostor mezi prkny je třeba udržovat čistý, aby bylo zajištěno účelné odvodnění.

PLÍSEŇ

Pokud se na povrchu objeví plíseň, stačí použít standardní čistící přípravek s bělidlem a následně opláchnout čistou vodou. Rozhodně se nedoporučuje používat přípravky na bázi rozpouštědel.

OLEJOVÉ SKVRNY A MASTNOTA = POZOR PŘI GRILOVÁNÍ !!

Je třeba dávat pozor na skvrny způsobené olejem nebo mastnotou například při grilování. Protože WPC materiály obsahují dřevitou složku, která má přirozenou nasákavost, mohou proto olejové stopy způsobit trvalé skvrny. V případě znečištění je důležité skvrny co nejrychleji odstranit vodou, saponátem nebo odmašťovacím přípravkem. Nepoužívejte rozpouštědla.

Při grilování na terase je třeba dbát zvýšené opatrnosti před poškozením žhavým uhlíkem. Toto riziko můžete výrazně snížit použitím nehořlavé podložky pod gril.

ODSTRANĚNÍ RÝH, POŠKRÁBÁNÍ POVRCHU

Pokud dojde k poškrábaní povrchu, vzniklé rýhy můžete opatrně vykartáčovat ocelovým kartáčem nebo použít jemný smirkový papír a to vždy VE SMĚRU VLÁKEN. Tvrdost povrchu WPC materiálů je většinou srovnávána s tvrdostí dubu.


eBRÁNA webarchitect